HABERLER
Haberler

"ANKESOB olarak girişimcilerimizin yanındayız"

   
       
 
 
 

ANKESOB ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri devam ediyor.

ANKESOB Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen 2017 Yılı 11. Grup Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılarak iş hayatına atılacak girişimci adaylarına başarılar dileyen ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, "Bilinçli ve ayağı yere sağlam basan girişimcilerin uygulanabilir farklı projelerle KOSGEB desteklerinden faydalanacağına, ülke ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.

ANKESOB olarak girişimciliğe son derece önem verdiklerini belirten Ar, "İstihdamın artırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması için desteklerimizi sürdürüyoruz. Uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonunda katılım belgelerini alarak iş kurmak isteyen girişimci adaylarımız iş fikirleri kapsamında sunacakları iş planının ve projenin KOSGEB tarafından kabul görmesi halinde KOSGEB'in sağladığı girişimci desteğinden faydalanabileceklerdir. Bu kapsamda girişimcilerimiz 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi şeklinde KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerdir." diye konuştu.

ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu ise eğitim sonunda sertifika alarak iş yapacak girişimci adaylarına kuracakları işlerinde başarılar dileyerek, "Eğitimlerini tamamlayarak iş kuran girişimcilerimiz ülke ekonomisine katma değer sağlayacak ve istihdamın artmasına vesile olacaktır. Bu bağlamda girişimci adaylarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum. ANKESOB olarak  ekonomimizin gücü girişimcilerimizin geliştirecekleri projeleri önemsiyoruz ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim." ifadelerini kullandı.