HABERLER
Haberler

Sınav ve Belgelendirme Semineri

   
       
   
       
 

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Genel Sekreter Nurettin Erol ve Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü Erdogan Özen, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından,  Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereği yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak isteyen kuruluşlara yönelik olarak düzenlenen 24. Grup Seminerine katıldı.

Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olmak üzere MYK’ya başvuru yapacak Kuruluş/İşletme/Şirket ön başvuru sürecini başlatmadan önce MYK’ca düzenlenecek semineri tamamlamak zorunda. Kuruluşun kalite yönetiminden sorumlu personelin ve MYK faaliyetlerini doğrudan yürütecek personelinin  katılımının zorunlu olduğu seminer iki tam gün sürdü.   

MYK Hizmet Binası Eğitim Salonu'nda yetkilendirme ön başvurusu yapacak kuruluş personeline ilişkin düzenlenen Sınav ve Belgelendirme Semineri Programında katılımcılara Mesleki Yeterlilik Kurumu Faaliyetleri, Ulusal Yeterlilik Sistemi, Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterlilikler, Mevzuat, Yetkilendirme Kriterleri, İç Doğrulama ve Ara Değerlendirme, Yetkilendirme Süreci, MYK Web Portal İşlemleri, Belge Zorunluluğu gibi konu başlıklarında eğitim verildi.

İki gün süren seminerin sonunda ANKESOB adına seminere katılan Başkan Vekili Hüseyin Ar, Genel Sekreter Nurettin Erol ile Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü Erdoğan Özen'in MYK Sınav ve Belgelendirme Semineri Katılım Belgeleri,  Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman ve Sınav ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Mehmet Ordukaya tarafından takdim edildi.